Harley-Davidson:% 100 elektrikli motosiklet,Paris 2019’da satılacak

Arkadaşlarınızla Paylaşın!

France Inter’e göre, Paris’teki bir butik, 2019’da Harley-Davidson’un elektrikli motorunu pazarlayan ilk işletme olacak. Satışı ilk gerçekleştiren ülke Paris olmuş olacak.

27 Aralık 2018’de France Inter’i açıkladı:
İlk elektrikli motosiklet Harley-Davidson, Eylül 2019’a kadar Paris’te pazarlanacak.

Place de la Bastille’in imtiyazına sahip olacak bir butik  Avrupa Birliği’nde ilk olarak bu beklenen modeli Paris’de satacak.

GELECEĞİN HAREKETLİLİĞİ

Resmi web sitesi diyor “gürültülü atan bir kalbin sesini duyuyorsunuz”. LiveWire Projesi olarak bilinen Harley Davidson’ın % 100 elektrikli motosikleti 7 Kasım’da EICMA fuarında güzel bir turuncu renk tonunda tanıtıldı. Bu yüzde yüz elektrikli şık motor 17 inç jantlara ve 7 direksiyon moduna sahip olacak .

Elektrikli bir motosiklete binmek, büyük yakıtlı bisikletlerinin çok tanınan sesi ile tanınan Harley-Davidson için büyük bir mevzu. Ancak otomobil üreticileri elektriğe yatırım yaptıkları için, her iki tekerleği de aynı şeyi yapmak zorunda kalıyor. Ünlü İtalyan Piaggio, ilk Vespa Elettrica scooter’ın üretimi için Fransa’da emri verdi ve çalışmalara başlandı.

“[Livewire bisiklet] Boomer manuel şanzıman ve debriyaj ile yollarda esecek. Bu derinlemesine mekaniğin deneyimi yeni  nesil için tasarlandı”

Temiz enerji gün geçtikçe daha çok değer kazanıyor. Artık zararlı yakıtların sonu gelmeli. Temiz enerji ile doğa daha korunur hale gelmeli. Bu dünya hepimizin ve korumak boynumuzun borcu. Doğayı daha fazla yıpratmayacak bu tip girişimler ile hayat daha yaşanılası bir hale geliyor ve insanlık umudunu tazeliyor. 

Yazar: Teknoloji24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir