PHP str_word_count Karakter Problemi

str_word_count_php_turkce_karakter

Bu yazıda kısaca bir cümle içerisinde hangi kelimeden kaçar tane var bulmaya yarayan str_word_count fonksiyonundaki türkçe karakter problemine değineceğiz.Bu türkçe karakterlerle karşılaştığımızda aldığımız bir hatadan bahsedeceğiz ve elbette bunun çözümüne değineceğiz.

PHP’deki str_word_count fonksiyonu ile türkçe bir kelimeyi bölmeye çalıştığınızda aşağıdaki gibi bir ayrım alıyor olabilirsiniz.

$str = “Merhaba. İçerisinde türkçe karakterler ve tırnak \” işareti gibi bulunan bir cümle.”;
$words = str_word_count($str, 1);
print_r($words);

Array
(
[0] => Merhaba
[1] => erisinde
[2] => t
[3] => rk
[4] => e
[5] => karakterler
[6] => ve
[7] => t
[8] => rnak
[9] => i
[10] => areti
[11] => gibi
[12] => bulunan
[13] => bir
[14] => c
[15] => mle
) Devamı hakkındaPHP str_word_count Karakter Problemi

En Sık Tekrarlanan Kelimeler, Most Repeated Words In String Php & Linux Shell

Sık Tekrarlanan Kelimeler

Uzunca bir kelime grubu içerisinde çok kez tekrarlanan kelimelerin tespit edilmesi ve kaç kez tekrarlandığının belirlenmesiyle ilgili birkaç kolay uygulamadan bahsetmek istiyorum.

Burada her bir kelime “kelime” değişkeni için düzeyler olacak. Aşağıdaki örneği sıralı dizilim ve frekanslarla sıklık dağılımı olarak şu şekilde gösterebiliriz.

Devamı hakkındaEn Sık Tekrarlanan Kelimeler, Most Repeated Words In String Php & Linux Shell

PHP preg_replace ve Regular Expression Not Uygulaması

Düşündüm de madem pek fazla yazmaya vakit bulamıyorum, şu durumda yazmak zorunda olduğum şeyleri burada da paylaşabilirim. Öğrenci ya da benimle aynı hobilerle ilgilenen arkadaşlardan aldığım sorulara yanıt yazmışken ilgili soru ve yanıtı burada da paylaşmak sanıyorum başkalarına da belki yararı dokunur mantığıyla yanlış olmayacaktır. Soru $string değişkeni içerisinde. $string = ‘abi naber. müsaitsen bir […]